کیا موتورز در حال ساخت خودروی سلول سوختی هیدروژنی

دوشنبه 11 مرداد 1395 ساعت 06:20:44 ب.ظ

کیا موتورز در حال ساخت خودروی سلول سوختی هیدروژنی

.آلبرت بیرمن، سرمهندس واحد تحقیق و توسعه کیا در مرکز نامیانگ کره جنوبی با تایید پروژه ای که عملکرد بالاتری نسبت به خودروهای الکتریکی دارد گفت : « آیا ما هم مثل سایرین به مبارزه با تسلا برخواهیم خاست ؟ جواب در مقطع زمانی فعلی منفی است. اما این بدان معنی نیست که هیچ وقت وارد این فاز نشویم. هر وقت زمان آن رسید این کار را خواهیم کرد. ما در مرکز توسعه پیشرانه های اقتصادی کیا قصد داریم بر روی سلول های سوختی هیدروژنی کار کنیم. »

بنابراین چیزی که مشخص است کیا موتورز در این بازه زمانی ترجیح داده است به جای فعالیت در زمینه خودروهای تمام الکتریکی بر روی هیدروژن به عنوان سوخت جایگزین تمرکز کند. هیوندای به عنوان خواهر خوانده کیاموتورز در حال حاضر ix35 را روانه بازار کرده است و ما انتظار داریم اتومبیل هیدروژنی کیا نیز شرایط مشابهی داشته باشد.

با این تفاسیر کیا اسپورتیج میتواند محتمل ترین گزینه برای تبدیل شدن به یک اتومبیل سلول سوختی باشد. چرا که فضای داخلی بزرگ این خودرو، مکان مناسبی برای نصب باتری و تجهیزات مورد نیاز این نوع از پیشرانه ها است. برد هیوندای ix35 99 مایل بوده و طبیعتا خروجی اگزوز آن فقط بخار آب خالص میباشد. انتظار میرود در خصوص محصول کیا نیز شرایط مشابهی حاکم شود اما نقطه ضعف مشترک هر دو خودرو کمبود ایستگاه های سوختگیری است که عرضه این محصولات در تمام بازارهای جهانی را دشوار میکند.

بیرمن عزم کیا موتورز در تمرکز بر روی سلول های سوختی را پس از رسوایی دیزلی فولکس واگن بیشتر دانست و گفت : « دو دلیل برای سرمایه گذاری روی پیشرانه های هیبریدی به جای دیزلی وجود دارد، اول اینکه دیدگاه مردم پس از ماجرایی که برای فولکس اتفاق افتاد نسبت به پیشرانه های دیزل منفی است و دوم اینکه خودروهای هیبریدی از آینده روشن تری برخوردار هستند. این بدان معنی است که از پیشرانه های دیزلی در اتومبیل های پرقدرت تر مانند کیا GT و هیوندای N برند نیز خبری نخواهد بود. پنج سال پیش نظر ما عکس این بود اما اکنون شرایط به گونه ای است که باید به این سمت پیش رفت.-

 

بازگشت

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

آدرس دفتر:

تهران
سعادت آباد، چهار راه سرو ، خیابان سرو غربی
خیابان بخشایش ، خیابان هفدهم، ساختمان اداری تجاری عرفان

تلفن:

26654526 - 26654536موبایل:

09121770960

09122505919

09121859016

 کانال تلگرام :parsrentcar@

سایت دوم : www.persiangasht.com