فولکس  به ایران می آید ؟

شنبه 19 تیر 1395 ساعت 04:36:46 ب.ظ

فولکس به ایران می آید ؟

این در حالی است که فولکس در حال حاضر به معمایی در خودروسازی کشور تبدیل شده و هرچند وقت یکبار اخبار ضد و نقیضی در مورد توافق این شرکت مشهور با خودروسازان ایرانی به گوش می‌رسد. یک روز کرمان موتور، یک روز ماموت و روز دیگر ایران‌خودرو؛ اینها از جمله گزینه‌های شراکت با فولکس واگن به شمار می‌روند و این در حالی است که هنوز هیچ منبع رسمی از توافق نهایی میان آنها خبر نداده است. به گزارش دنیای اقتصاد ، هرچند کارشناسان معتقدند احتمال شراکت این غول خودروساز جهان با ایران‌خودرو ضعیف بوده و فولکسی‌ها در نهایت با بخش خصوصی به توافق خواهند رسید، با این حال گفته می‌شود وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌دنبال کشاندن فولکس به «کیلومتر 14 جاده مخصوص» است.

همین چند هفته پیش بود که محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت با مسوولان صنعت آلمان ملاقات کرد و از عقد قرارداد فولکس واگن با یکی از خودروسازان داخلی (احتمالا ایران‌خودرو) خبر داد. اگرچه تا به امروز رسما خبری مبنی‌بر شراکت فولکس و ایران‌خودرو منتشر نشده، با این حال منابع آگاه تاکید می‌کنند که وزارت صنعت به شدت پیگیر نهایی شدن این شراکت است. این در شرایطی است که برخی کارشناسان معتقدند فولکس به احتمال زیاد با مدیریت دولتی در صنعت خودرو ایران کنار نیامده و در نهایت با خودروسازان بخش خصوصی به توافق خواهد رسید.

این شرکت آلمانی که همچنان درگیر حواشی مربوط به رسوایی تقلب در اعلام میزان آلایندگی خودروهایش است، به حضور در بازار ایران علاقه دارد و از آن سو مشتریان داخلی نیز در نظرسنجی‌های انجام شده، علاقه خود را به محصولات این شرکت و سایر خودروسازان آلمانی، ابراز کرده‌اند. هرچه هست، فولکس واگن در حال حاضر به معمای خودروسازی ایران تبدیل شده و باید دید در نهایت کدام خودروساز داخلی را به‌عنوان همکار و شریک، در کنار خود خواهد دید.

بازگشت

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

آدرس دفتر:

تهران
سعادت آباد، چهار راه سرو ، خیابان سرو غربی
خیابان بخشایش ، خیابان هفدهم، ساختمان اداری تجاری عرفان

تلفن:

26654526 - 26654536موبایل:

09121770960

09122505919

09121859016

 کانال تلگرام :parsrentcar@

سایت دوم : www.persiangasht.com