رنو ساندرو استپ خودرویی ایمن ولی کم آپشن

شنبه 20 شهریور 1395 ساعت 03:43:15 ب.ظ

رنو ساندرو استپ خودرویی ایمن ولی کم آپشن

رنو ساندرو استپ وی که کمی قدش نسبت به رنو ساندور بلندتر شده و برخی از اشکالات فنی ال ۹۰ و ساندور در آن برطرف شده، محصول تازه رنو پارس است که با دو مدل دنده اتوماتیک و دستی از آبان ماه با قیمتی حدود ۵۳ میلیون تومان به بازار عرضه خواهد شد.

امین برقی، مدیرمهندسی محصول رنو پارس، درباره این محصول گفت: «گروه رنو با سه برند رنوسامسونگ، داچیا و رنو در کشورهای مختلف حضور دارد. لوگوی داچیا در کشورهای اروپای شرقی و لوگوی رنو سامسونگ نیز در کره استفاده می شود. رنو ساندرو استپ وی با لوگوی داچیا تولید شده و چون مورد استقبال قرار گرفت با لوگوی خود رنو در بازارهای مختلف حضور پیدا کرد. »

او ادامه داد: «استپ وی دو نسل دارد که نسل جدید آن تحت عنوان لوگان جدید در مرحله تولید قرار دارد و استپ وی که به تازگی رونمایی شده، حاصل نسل اول است که در دوران تحریم و در سال ۲۰۱۲ طی تفاهم نامه ای میان سایپا و رنو پارس، پروژه تولید آن کلید خورد و دو سال بعد از اینکه پروژه آغاز شده بود، در دنیا ارائه شد. »

برقی با تأکید به اینکه برگشت به عقب امکان نداشت، تصریح کرد: «شیفت کردن پروژه به سمت نسل جدید، به دلیل هزینه های بالای مالی امکان پذیر نبود بنابراین برنامه داریم که در سال های آینده نسل جدید آن را به بازار ارائه دهیم. » او با بیان اینکه ساندور استپ وی موردپسند مشتریان است، تصریح کرد: «در این محصول ارتفاع از کف خودرو نسبت به ساندرو ۲۱ میلی متر افزایش پیدا کرده و سیستم تعلیق و گیربکس تقویت شده است. گیربکس این محصول موجب کاهش مصرف روغن داخل گیربکس شده است. همچنین با تغییر سیستم پولوس، دیگر مشکلات ساندور و ال ۹۰ را ندارد. »

طبق آنچه مدیرمهندسی محصول رنو پارس می گوید تولید این محصول در همه کشورها متوقف شده و فقط در ایران تولید خواهد شد. بنابراین مشتریان ایرانی با محصولی قدیمی روبه رو خواهند بود، اگرچه نسبت به سایر محصولات در این رنج قیمتی از نظر فنی کمی بالاتر است اما همچنان قدیمی است.

رانندگی با «استپ وی» چگونه است؟

اگر به دنبال خودرویی راحت، ایمن و کم آپشن یا به عبارت دیگر خودرویی برای خانواده هستید، استپ وی می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. گرچه ظاهر این خودرو نسبت به سایر محصولات رنو در این رنج قیمت جوان پسندانه تر است، اما طراحی داخلی خودرو و شتاب آن مورد پسند جوان ها نخواهد بود. اولین نکته ای که در رانندگی با استپ وی به آن برمی خورید، شتاب اولیه کم آن است، آنقدر که در مدل اتوماتیک این محصول تعویض دنده از دو به سه روی دور موتور ۵هزار اتفاق می افتد. رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر از صفر نیز، تقریبا بیش از ۲۵ ثانیه زمان می برد.

گرچه طراحی داخلی این خودرو نسبت به خودروی ال ۹۰ هیچ تغییر فاحشی نداشته و شما همچنان با یک طراحی معمولی و با دسترسی سخت به دکمه های بالابر شیشه روبه رو هستید، اما سیستم تعلیق فرمان این خودرو مناسب بوده و هندلینگ خودرو رضایت بخش است. تست این خودرو بر سر پیچ جاده گواهی داد استپ وی حتی با سرعت ۸۰کیلومتر بر سر پیچ ها استوار است و تعادلش را حفظ می کند، بنابراین شما در آن احساس ناامنی نمی کنید.

گرچه خودرویی جدید با قیمتی که می توانست مناسب تر از این هم باشد، به سبد خرید مشتریان ایرانی اضافه شده اما همچنان این پرسش پررنگ و مطرح است که چرا سهم مشتریان ایرانی باید پلتفرم های قدیمی شرکت های اروپایی باشد؟ آیا بازار ایران محلی مناسب برای سود کردن خودروسازان اروپایی از محصولات از رده خارج شان است؟

 

منبع : فرصت امروز

بازگشت

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

آدرس دفتر:

تهران
سعادت آباد، چهار راه سرو ، خیابان سرو غربی
خیابان بخشایش ، خیابان هفدهم، ساختمان اداری تجاری عرفان

تلفن:

26654526 - 26654536موبایل:

09121770960

09122505919

09121859016

 کانال تلگرام :parsrentcar@

سایت دوم : www.persiangasht.com