ب‌ام‌  دبیلیو سری ۷  وارد ایران شد

جمعه 18 تیر 1395 ساعت 02:24:39 ق.ظ

ب‌ام‌ دبیلیو سری ۷ وارد ایران شد

چند روز پیش یک دستگاه ب‌ام‌ دبیلیو سری ۷ وارد منطقه آزاد ارس شد و پلاک منطقه آزاد را در این منطقه دریافت کرد. شاید عجیب باشد با توجه به شرایط موجود و قانون ممنوعیت ورود خودروهای ۲۵۰۰ سی‌سی به بالا، چطور این خودرو اجازه ورود گرفت و حتی پلاک شد؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم درخصوص ورود این خودرو هیچ قانون‌شکنی رخ نداده و ورود آن کاملا قانونی انجام شده است.

زیرا سری ۷ مورد نظر از نوع «ال آی ۷۳۰» بوده که زیر کاپوت این سدان بزرگ یک پیشرانه چهار سیلندر دولیتری مجهز به توربوشارژر قرار دارد که حجم آن زیر ۲۵۰۰ سی‌سی است. اما همین خودروی بزرگ و سنگین، با این پیشرانه کم‌حجم، به‌هیچ‌وجه تنبل و کند نیست، زیرا این پیشرانه کم‌حجم به‌لطف وجود توربوشارژر، توانایی تولید ۲۵۸ اسب‌بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتون‌متر گشتاور را دارد که برای سری ۷ شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت ۶٫۳ ثانیه‌ای را رقم می‌زند.

پس با این حساب «ال آی ۷۳۰»حتی می‌تواند پا‌به‌پای کوپه‌های شش سیلندر پیش برود و حتی از آنها پیشی بگیرد. البته ماجرا زمانی جالب‌تر خواهد شد که بدانید این غول شیک‌پوش در هر ۱۰۰ کیلومتر به‌صورت ترکیبی تنها ۵٫۸ لیتر بنزین می‌سوزاند که در حد یک ‌هاچ‌بک کوچک شهری است! در حال حاضر سری ۷ مورد نظر حدود ۳۲۶ میلیون تومان قیمت دارد و عنوان تنها سری ۷ جدید ایران را با خود یدک می‌کشد.

بازگشت

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

آدرس دفتر:

تهران
سعادت آباد، چهار راه سرو ، خیابان سرو غربی
خیابان بخشایش ، خیابان هفدهم، ساختمان اداری تجاری عرفان

تلفن:

26654526 - 26654536موبایل:

09121770960

09122505919

09121859016

 کانال تلگرام :parsrentcar@

سایت دوم : www.persiangasht.com