طبقه بندی خودروها در صنعت اجاره خودرو

طبقه بندی خودروها در صنعت اجاره خودرو

اغلب شرکت های اجاره خودرو در جهان طیف وسیعی از خودرو ها با سایزهای گوناگونی را ارائه می دهند. هدف از این تنوع ارائه در اجاره خودرو پاسخگویی به نیاز های مشتریان اجاره خودرو از جمله ارائه خودرو هایی برای دهک های مختلف جامعه، خودرو هایی با گنجایش های متفاوت   و یا خودرو هایی مناسب با مناطق خاص جغرافیایی از قبیل ماشین های کروک، مدل های اشرافی و خاص، خودروهای هیبریدی و برقی، خودرو های شاسی بلند و ون های مسافرتی می باشد.  برخی از شرکت های اجاره خودرو مستقل، در مهمترین فرودگاه ها و یا شهر های بزرگ اقدام به ارائه خورو های لوکس جهت اجاره به مشتریان می کنند. برخی از شرکت های خاص از قبیل Rent-a-Wreck  خودرو های قدیمی تر را با قیمت های ارزان تر ارائه می دهند.  

 

اجاره خودرو

 

انجمن سیستم ها و استاندارد های صنایع اجاره خودرو جهت طبقه بندی یکپارچه و  سهولت مقایسه قیمت های مختلف اجاره خودرو (ACRISS) یک سیستم کد گذاری جهت طبقه بندی(ACRISS Car Classification Code) را رائه داده است. این سیستم کد گذاری سایز، تعداد درها، نوع گیربکس(دستی یا اتومات) و یا اینکه خودرو دارای تهویه مطبوع می باشد را در چهار حرف کد گذاری میکند. اولین حرف در این سیستم کدگذاری طبفه بندی کلی خودرو را نشان می دهد. حرف دوم نوع خودرو ارئه ده را مشخص میکند. حرف سوم اگر چه عموما نشانگر نوع گیربکس خودرو اجاره ای می باشد، اما در عین حال می تواند نشان دهنده تعداد چرخ های خودرو  باشد. حرف چهارم مشخص کننده نوع سوخت خودرو اجاره داده شده و همچنین برخورداری یا عدم برخورداری خودرو از تهویه مطبوع  می باشد.

اجاره خودرو

 

طبقه بندی های دیگری بر اساس تعداد صندلی ها  و حجم مخزن نیز توسط انجمن اجاره خودرو  بلژیک جهت ایجاد یک سیستم  یکپارچه جهت ارزیابی انواع خودرو در سیستم های آنلاین اجاره خودرو از قبیل Amadeus،Galileo GDS  Worldspan  و یا  Sabre ارائه شده است.

 

 

 

 


بازگشت

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

آدرس دفتر:

تهران
سعادت آباد، چهار راه سرو ، خیابان سرو غربی
خیابان بخشایش ، خیابان هفدهم، ساختمان اداری تجاری عرفان

تلفن:

26654526 - 26654536موبایل:

09121770960

09122505919

09121859016

 کانال تلگرام :parsrentcar@

سایت دوم : www.persiangasht.com